Przejdź do treści

Wpis bloga

Plusy i minusy posiadania klimatyzacji

24 marca 2022 | Brak komentarzy

Plusy i minusy posiadania klimatyzacji


Specjaliści z naszej firmy zajmującej się sprzedażą, montażem, serwisem i naprawą klimatyzacji do domu i biura zgadzają się z tym, że są plusy i minusy posiadania klimatyzacji, której misją jest chłodzenie, ogrzewanie i oczyszczanie powietrza. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego użyteczne urządzenia zyskały złą reputację i jak zalety posiadania klimatyzatora przeważają nad wadami.

Jakie są plusy posiadania klimatyzacji?

Nowoczesne jednostki już dawno przestały być tylko techniką chłodzenia. Wybierając klimatyzator, musisz zwrócić uwagę na opcje, które sprawiają, że urządzenie jest niezbędne do zmiany mikroklimatu w pomieszczeniu. Wyobraź sobie, że realistyczne jest posiadanie tylko jednego inteligentnego sprzętu do ogrzewania pomieszczenia, oczyszczania powietrza z kurzu, eliminowania nieprzyjemnych zapachów, jonizacji i równomiernego rozprowadzania mas powietrza w przestrzeni. A to wszystko jest możliwe w tym tryb oszczędzania energii. Chłodzenie lub ogrzewanie pomieszczenia, filtry (do wyboru: jon srebra, nano, ultrafiolet, elektrostatyczny, węglowy, plazmowy) tworzą idealny mikroklimat w pomieszczeniu. Dla osób dbających o powietrze, którym oddychają, cierpiących na alergie i astmę, klimatyzacja jest koniecznością! Ale nawet dla całkiem zdrowych osób jest to technika numer jeden w domu, ponieważ poprawia samopoczucie.

Jakie są minusy posiadania klimatyzacji?

Obecność klimatyzacji w domu lub biurze może również prowadzić do negatywnych sytuacji związanych z niewłaściwym działaniem urządzeń. Nierzadko głównymi przyczynami przeziębień staje się chłodzenie, ponieważ ludzie dokonują złego wyboru jego trybu. Realistyczne jest uniknięcie problemu, pamiętając, że ważne jest stopniowe schładzanie powietrza ogrzewanego w pomieszczeniu, a komfortowa temperatura powietrza nie powinna spadać poniżej +20 stopni. Cóż, nie musisz siedzieć bezpośrednio pod otworem wydmuchowym bloku – kierunkowe chłodzenie nie doda zdrowia.

Kolejnym negatywnym aspektem eksploatacji jest konieczność czyszczenia układu klimatyzacji. Wiele osób o tym zapomina, a następnie cierpi na przeziębienie spowodowane patogenną mikroflorą, która pojawiła się w klimatyzatorze i jest przez nią przenoszona w powietrzu.Trzecim minusem jest nieuniknione przesuszenie powietrza podczas jego schładzania lub podgrzewania, dlatego tak ważny jest zakup wraz z klimatyzatorem nawilżacza, który utrzyma wilgotność na zalecanym poziomie.

Brać czy nie brać klimatyzacji oto jest pytanie?

Jak widać z powyższej analizy charakterystyki klimatyzacji, plusy jej posiadania przeważają nad jej minusami. A same niedociągnięcia nie są konsekwencją obecności klimatyzatora w mieszkaniu, ale wynikiem jego nieprawidłowego działania. Biorąc pod uwagę technologię klimatyzacyjną jako wyraźnie pozytywny moment w pracy nad mikroklimatem, nasi eksperci podają ważne zalecenia, aby ostatecznie przekonać wszystkich, że urządzenia są przydatne, gdy są właściwie używane przez człowieka.

Po zainstalowaniu klimatyzatora należy dowiedzieć się, jak zmienia się w nim filtry. To proste zadanie, które może opanować każdy dorosły. Wybierz również firmę, która będzie serwisować system klimatyzacji, nasi specjaliści czyszczą urządzenie co roku (często dwa razy w roku) przy użyciu profesjonalnych produktów. Zobacz, jak działa urządzenie. Oczywiście tak złożone urządzenie, jak klimatyzator, należy dobierać biorąc pod uwagę wiele czynników. A jeśli samodzielny wybór jednostki jest skomplikowany ze względu na brak zrozumienia procesów, które będą obejmować technologię klimatyczną, ważne jest, aby zwrócić się o pomoc do naszych profesjonalistów.

Jak bezpiecznie korzystać z systemu klimatyzacji?

Pierwszy pozytyw działania klimatyzacji to skuteczna walka z upałem. Klimatyzatory służą przede wszystkim do chłodzenia powietrza. Każdego roku upał zabiera setki istnień ludzkich na całym świecie, klimatyzacja może skutecznie zapobiegać temu problemowi. Osoby narażone na upały to niemowlęta, dzieci poniżej 4 roku życia, seniorzy powyżej 65 roku życia, osoby otyłe, osoby chore przyjmujące określoną listę leków. Aby zmniejszyć ryzyko dla zdrowia, lekarze zalecają picie dużej ilości wody w upale i używanie klimatyzatorów w pokojach.

Pierwsze negatywne działanie klimatyzacji. Klimatyzatory mogą być pożywką dla rozwoju bakterii i grzybów. Wilgoć może gromadzić się na klimakonwektorach i łopatkach z kondensacji, która tworzy się, gdy zimne powietrze krąży przez urządzenie. Jeśli te rzeczy pozostaną bez serwisowania, zarodniki pleśni i grzyby gromadzą się i są wydmuchiwane schłodzonym powietrzem do pomieszczenia. Mikroorganizmy mogą prowadzić do wielu problemów z oddychaniem, w tym zapalenia płuc.

Drugie pozytywne działanie klimatyzacji: nowoczesne klimatyzatory mogą skutecznie oczyszczać powietrze z sierści zwierząt, kurzu i dymu, odfiltrowywać unoszące się w powietrzu pyłki drzew, traw i chwastów, jonizować powietrze, zabijać bakterie i wirusy oraz utrzymywać cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Drugie negatywne działanie klimatyzacji: klimatyzatory mogą przyczyniać się do rozwoju syndromu chorego budynku w niektórych pomieszczeniach i w różnych miejscach. Osoby w zakażonym pokoju mogą odczuwać zawroty głowy, suchość w gardle, swędzenie oczu i nudności. Jedno solidne badanie dowiodło, że filtry HEPA i system filtracji węglowej mogą całkowicie poprawić klimat w pomieszczeniu, a tym samym poprawić wydajność i warunki życia.

Co jest potrzebne do prawidłowej pielęgnacji klimatyzatora?

Aby zapewnić zdrową i wydajną pracę układu klimatyzacji, należy:

  • Regularnie czyść i wymieniaj filtry powietrza.
  • Sprawdzić wentylatory wyciągowe pod kątem prawidłowego działania.
  • Nigdy nie przechowywać farb, środków czyszczących i innych chemikaliów w pobliżu klimatyzatora, systemu ogrzewania lub wentylacji.
  • Wezwać w odpowiednim czasie specjalistę w celu profesjonalnego wyczyszczenia jednostek klimatyzacyjnych.

 A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wiele modeli działa zarówno do chłodzenia w czasie upałów, jak i do ogrzewania w chłodne dni, to w zasadzie klimatyzacja domowa jest korzystna przez cały rok.

0 0 votes
Article Rating

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments